Deze website maakt gebruik van cookies. Lees meer in de disclaimer. akkoord

 

Menu

terug naar vorige paginaNieuws

1/91 

Hubertus & Berkhoff verrast VUmc Kinderstad met recordaantal cadeaus

Dinsdag 19 november bracht de Hubertus & Berkhoff een speciaal bezoek aan VUmc Kinderstad. De afgelopen weken heeft onze culinaire vakschool voor het 3e jaar op rij een Sinterklaasactie georganiseerd. Speciaal voor kinderen die tijdens de feestdagen noodgedwongen in het ziekenhuis moeten verblijven, werden cadeautjes ingezameld. Vorig jaar leverde deze actie ruim 400 presentjes op. Nu werd dat aantal ruimschoots overtroffen!

Leerlingen, medewerkers en zelfs gasten van het lesrestaurant ‘Délicieux’ van de Hubertus & Berkhoff gaven massaal gehoor aan de oproep om cadeautjes te doneren. Het lokaal van docent de heer Gransjean lag vol met cadeaus. De initiatiefnemer is enorm trots op de wijze waarop zijn leerlingen, collega’s én de gasten aan de actie hebben meegewerkt. Samen met 11 leerlingen en 2 collega’s vertrok meester Gransjean afgelopen dinsdag richting VUmc Kinderstad om de cadeaus aan de stadhouder van Kinderstad te kunnen overhandigen. Er waren maar liefst drie auto’s nodig om alle cadeaus te kunnen vervoeren.
“Langs deze weg wil ik iedereen bedanken die meegedaan heeft aan de derde sinterklaasactie voor Kinderstad. Ongeveer 600 cadeaus heb ik geteld, maar op het eind waren mijn ogen zo vochtig van geluk en dankbaarheid dat ik misschien wat dubbel heb geteld. Het was een waanzinnig resultaat en was nooit gelukt zonder (oud)-leerlingen, hun ouders, gasten van ons restaurant en natuurlijk collega’s. Mijn dank is onbeschrijfelijk en volgend jaar doen we het weer! Maar dan nog groter, voor meerdere ziekenhuizen!” - Meester Gransjean

In de media
De actie bleef niet onopgemerkt in het land. Meester Gransjean was ’s middags (kort, maar krachtig) te horen in het nieuwsblok van de Coen en Sander-show op Radio 538. Ook verscheen er een bericht op de website van de Nationale Onderwijsgids

Luister hier het radiofragment terug.

Wat vonden de leerlingen van hun bezoek?
We gingen met een paar kinderen naar het VUmc. En we hebben daar veel cadeautjes gebracht. Ze waren super blij met de cadeautjes. Het was daar super leuk. Ik ben blij dat ik dit mee mocht maken. - Robin, 1B

We kwamen het ziekenhuis binnen. En toen zag je veel volwassen dingen. Maar toen kwamen we in een gang die rood was aan alle kanten. En ik denk dat die kinderen dan vergeten dat ze ziek zijn. En het leek of het een speelparadijs was. Een voetbalveld en een glijbaan. En een half vliegtuig. Dus als ik ziek was, zou ik alles vergeten. Als ik daar was. En was ook gezellig daar. - Angel, 1G

Dinsdag zijn wij met een aantal kinderen van onze school naar kinderstad geweest in het VUmc. Wij hebben met onze school veel cadeautjes ingezameld, de vrijwilligers van kinderstad waren erg blij met onze cadeautjes. Kinderstad was zelf ook supergroot. Ze hadden een glijbaan, voetbalveld, computerkamer, verkleedhoek en een leesruimte en nog veel meer leuke dingen om te doen. Ik vond het superleuk om te zien dat ze er zo blij mee waren. - Jaimelynn, 1B

We gingen als eerst omkleden en toen de auto’s inladen met al de cadeautjes. Daarna gingen we naar het ziekenhuis en al de cadeautjes uitstallen. Daarna kregen we een kleine uitleg wat kinderstad allemaal doet. En toen mochten we nog even zelf rondkijken/lopen, vervolgens was het al weer tijd om naar school te gaan. Ik vond het heel leuk dat ik mee mocht en het was ook heel erg leuk! - Nikki, 1G

Ik vond het superleuk om het speelgoed aan het ziekenhuis te geven omdat de kinderen even kunnen vergeten dat ze ziek zijn., Ik wilde super graag mee omdat ik het heel bijzonder vindt dat onze school het speelgoed doneert. Ik vind het heel zielig en hierdoor kun je die kindjes weer een beetje blij maken. - Britt, 4e klas.

Het was heel leuk. Toen we de les uit moesten, gingen we meteen omkleden. Toen we aankwamen, zag het er klein uit, maar zodra je binnen bent is het heel groot! We gingen de cadeautjes helemaal op de bovenste verdieping zetten en we kregen een korte presentatie over het ziekenhuis. Blijkbaar is het speelparadijs daar 820m2! Er was een glijbaan die van de ene verdieping naar de andere ging. Zo leuk! Er was een hele leuke leeshoek en een Ajax voetbalveldje. Het allerleukste onderdeel was een vliegtuig met echte delen erin! Daarna gingen we wat pepernootjes met verschillende chocoladesoorten eten! Met wat thee en speculaas. Het was heel leuk, ik ben blij dat ik mee mocht! - Sedef, 1G

De foto's zijn gemaakt door leerling Matthijs Rood.